Svadba vs. Covid – 1:0

 

Chcel by som vám opísať tento svadobný príbeh dvoch úžasných ľudí, ktorý sa konal v rámci opatrení proti šíreniu choroby Covid. Je dôkazom, že aj v ťažkých časoch môže byť váš svadobný deň výnimočný.

Opatrenia útočia

Svadba prebiehala začiatkom druhej covidovej vlny v kaštieli v Palárikove. Mladomanželia túžili po krásnej veľkej svadbe, plánovali pozvať veľa hostí a spoločne tak sláviť tento moment, no bohužiaľ, Covid to prekazil. Pár dní pred týmto svadobným dňom nás prekvapili tvrdé opatrenia proti šíreniu tejto choroby. Bolo otázne, či sa svadba úplne nezruší. Snúbenci sa po náročnej úvahe rozhodli pre malý svadobný obrad s najbližšou rodinou a svedkami. Svoj veľký deň boli nútení prispôsobiť pandemickým opatreniam, čo znamenalo aj zrušenie fotografovania príprav svadby, osláv a mnoho iných záležitosti, na ktoré sme sa všetci tešili.

Vytúžený gól

Svadobný deň sa začal s obavami ako bude prebiehať. Prišiel som na miesto skôr, aby som sa oboznámil s interiérom konania obradu, detailmi, ktoré na fotografie vnesú pocit výnimočnosti. Zároveň som však musel myslieť aj na ochranu pred ochorením Covid. Po komunikácií s budúcimi novomanželmi som zistil, že sú aj napriek zmene ich plánov plní optimizmu, radosti a nenechali si ani napriek obmedzeniam pokaziť svoj veľký svadobný deň. Bol som za túto atmosféru rád a veľmi som sa tešil.

Všimol som si prichádzať hostí, teda najbližšiu rodinu. Videl som, že majú obavy, no zároveň sa tešili. Obrad netrval dlho a nasledujúce chvíle patrili spoločnému fotografovaniu. Po odchode hostí sme s mladomanželmi zhotovovali portréty, párové fotenie a využili sme nádhernú prírodu v parku kaštieľa, detaily kráľovského interiéru a najdôležitejšie – ich úsmevy, pohľady naplnené láskou a radosť zo svadby.

Ďakujem novomanželom za prejavenú dôveru. Som úprimne rád, že som mohol byť súčasťou ich svadby a zvečniť túto výnimočnú chvíľu.

Nevesta aj ženích mali nádherne svadobné oblečenie zo svadobného salónu www.ouiouitrnava.sk 

Zdieľať článok