Emócie ukryté v svadobných fotografiách

Emócie

Najvyšší level fotografovania je ten, keď zákazník nedostane iba obyčajný, pekný obrázok. Mojim cieľom je, aby vás moje svadobné fotografie preniesli späť v čase. Do vášho dňa D, do najdôležitejšieho dňa spoločného života mladomanželov. A emócie sú k tomuto procesu, k tejto ceste časom nevyhnutné.

Radosť, šťastie, láska, spokojnosť, zábava – tieto a všetky ostatné emócie zabaľujem do svojich svadobných fotografií tak, aby ste ich zažívali znova a znova. Aj o dekády neskôr, pri pokojnom večere so svojimi vnúčatami či pri láskyplnom, nostalgickom spomínaní s vašou drahou polovičkou.

A to je cieľom svadobnej fotografie. To je cieľom mňa ako svadobného fotografa.

A som rád, že sa mi to darí. Emócie ukryté v svadobných fotografiách sú tak silné, že za mnou aj po rokoch chodia moji klienti a vždy cítia tú úžasnú atmosféru ich prvého spoločného večera. A to je tým najväčším darom pre mňa.

Nie každý, kto vezme do rúk fotoaparát sa hneď stáva fotografom. Iste viete, že zachytiť ten správny moment vyžaduje niekedy šťastie, niekedy trpezlivosť a niekedy faktory, ktoré jednoducho nevieme ovplyvniť. A keď sa potom pozriete na profesionálne svadobné fotografie a fotografie, ktoré odfotili napríklad vaši známi či rodinní príslušníci, rozdiel je badateľný.

Fotky sú jednoducho iné. Ale čím to je? Čo je to, čo rodený fotograf má a ostatní nie?

Je to jeho srdce? Jeho vášeň? Alebo je to jeho…

…oko fotografa?

Myslím, že správny fotograf má mať toto všetko. Moje schopnosti na začiatkoch neboli porovnateľné so schopnosťami (a skúsenosťami), ktorými disponujem teraz. Avšak už vtedy som videl to, čo mnohí ľudia nevidia. Už vtedy som mal neokresané oko fotografa, ktoré je v našej brandži tak potrebné. Postupom času sa z neho stával spracovaný diamant, z ktorého teraz ťažím nielen ja, ale najmä moji klienti.

Fotograf musí svojou prácou – a vlastne aj koníčkom – žiť. Musí mať v sebe tú vášeň a radosť z fotografovania. Ale musí mať aj skvelý cit na zachytenie toho správneho okamihu. Svadobná fotografia je ešte niečo iné, niečo viac. Svadobná fotografia musí zachytávať emóciu – číru, silnú, naozajstnú a nadčasovú.

Svadobný fotograf na Vašu svadbu

Zdieľať článok